ПІДКЛЮЧЕННЯ ДАТЧИКА РУХУ ДЛЯ ОСВІТЛЕННЯ
Призначення датчиків руху для освітлення
Основним призначенням датчиків руху є автоматичне включення або відключення навантаження в певному інтервалі часу при появі в зоні чутливості датчика рухомих об'єктів. Також датчик руху для освітлення враховує і рівень освітленості.
Для комутації ланцюгів навантаження використовується вбудоване в датчик електромеханічне проміжне реле.
Найчастіше датчики руху застосовують для управління освітленням вулиць або житлових приміщень.
Принцип роботи датчика руху для включення світла
При появі будь-якого руху в зону чутливості датчика, він починає визначати рівень освітленості. І якщо рівень освітленості нижче уставки спрацьовування, то датчик спрацьовує, тим самим включаючи своїми вихідними контактами світильник.
Потужність вихідних ланцюгів датчика залежить від типу і різновидності датчика.
Наприклад, у датчика руху типу ДД-024 потужність вихідних ланцюгів становить близько 600 (ВА) для енергозберігаючих ламп і 1100 (Вт) для ламп розжарювання.
Датчик руху для включення світла типу ДД
Ось так виглядають датчики руху типу ДД-024 та ДД-024В.
А це габаритні та установочні розміри.
Установка датчика руху для освітлення
Як правило, датчик руху для включення світла встановлюється на стелі на відстані від 2 до 6 м від підлоги. Щоб не було частих помилкових спрацьовувань місце його установки ретельно вибирається.
Заборонено встановлювати датчик руху, якщо в його зоні чутливості знаходяться:
- вентилятори (рухомі і обертові частини, лопаті)
- проїжджаючий транспорт (тепло від двигунів)
- кондиціонери (вплив негативної температури)
- труби опалення (вплив позитивної температури)
- дерева і чагарники
- різні електромагнітні перешкоди
Не варто забувати і про кут огляду датчика руху.
При установці датчика на стелі кут огляду становить 360 градусів, що, погодьтеся, дуже добре. Якщо ж встановити його на бічній стіні, то кут огляду зменшитися до 120-180 градусів.
Кріплення датчика руху до поверхні виконується в наступній послідовності.
1. Повертаємо захисну кришку датчика годинниковою стрілкою і знімаємо її.
2. Відкривається доступ до двох кріпильних отворів і регулювальним гвинтам.
«LUX» — регулятор уставки спрацьовування в залежності від рівня освітленості
«TIME» — регулятор витримки часу у включеному стані
«SENS» — регулятор уставки чутливості до інфрачервоного випромінювання
Схема підключення датчика руху
Датчик руху повинен одержувати живлення через автоматичний вимикач або запобіжник, тобто його живлять ланцюги повинні мати захист.
Схема підключення датчика руху. Варіант 1
Перший варіант схеми підключення датчика руху для освітлення є стандартним рішенням.
До речі, така схема зображена на корпусі самого датчика.
Ця схема найбільш проста в підключенні.
L — фаза, N — нуль, А — комутована (вихідна) фаза з датчика на світильник.
Схема підключення датчика руху. Варіант 2
Другий варіант (не стандартний) схеми підключення датчика руху для освітлення дивіться нижче.
Цю схему підключення датчика руху можна застосувати у тому випадку, якщо Вам необхідно, щоб світло горіло якийсь період часу, не залежно від освітленості і руху. Для цього в схему, паралельно датчику, підключаємо звичайний вимикач одноклавішний
Схема підключення датчика руху. Варіант 3
Третім варіантом схеми підключення датчика руху для включення світла необхідно скористатися за умови, що загальна вихідна навантаження (потужність світильників) перевищує граничне значення .
Для цього в схему додаємо контактор з напругою котушки на 220 (В), або використовуємо два датчика руху, що підключаються на одну навантаження.
При підключенні датчиків руху для включення світла дотримуйтесь кольорове маркування проводів.
Перевірка датчика руху для включення світла після підключення
Після підключення датчика руху необхідно зробити йому перевірку.
Насамперед необхідно гвинт регулятора «LUX» поставити в максимально-граничне положення (за годинниковою стрілкою). Гвинт регулятора «TIME» навпаки, поставити в саме мінімальне положення (проти годинникової стрілки). Потім подати напругу на датчик. Відразу ж повинен спалахнути світлодіодний індикатор, що позначає включення навантаження.
При відсутності руху датчик відключить навантаження приблизно через 25-30 секунд. Світлодіодний індикатор при цьому згасне.
При відновленні руху датчик знову повинен включити навантаження (червоний світлодіод знову загориться). І при відсутності будь-яких рухів відключити її вже через 5 секунд.
Якщо перевірка датчика руху пройшла успішно, то далі приступаємо до його настройці і регулюванню.
Настроювання та регулювання датчика руху для освітлення
Регулятором «TIME» виставляємо уставку по витримці часу датчика руху, що перебуває у включеному положенні. Уставка спрацьовування знаходиться в межах від 5 секунд до 480 секунд (8 хвилин).
Тут все залежить від швидкості руху людини в зоні чутливості датчика.
Якщо людина буде проходити цей простір відносно швидко (наприклад, сходова клітка в під'їзді або коридор), то уставку «TIME» можна трохи зменшити. Якщо ж людина буде знаходитися у цьому просторі деякий час (наприклад, комора, підсобне приміщення, автомобільна парковка), то уставку «TIME» бажано збільшити.
Якщо у Вас в приміщенні є багато вікон і переважає природне освітлення, то уставку «LUX» краще поставити на мінімальну або середню поділку шкали. Якщо ж в приміщенні у Вас мало природного світла і воно затемнене, то рекомендується поставити уставку «LUX» на максимальне поділку шкали.
Регулятором «SENS» регулюється чутливість до спрацьовування в залежності від дальності та обсягу об'єкта.
- СВІТЛОДІОДНІ СВІЧКИ - ІДЕЇ ВИКОРИСТАННЯСвітлодіодні свічки – це сучасна розробка. Імітують класичні свічки не тільки за зовнішнім виглядом, але і за світінням - мерехтіння і зміни яскравості, їх можна погасити, дмухаючи на них або злегка струснувши.Повна версія статті
- Як правильно підключити світлодіодну стрічку?Часи стандартного ремонту: клеєння шпалер і заміни лінолеуму відійшли в минуле. Зараз дуже багато уваги приділяється дизайну інтер'єру, нестандартна меблі, деталі, які створюють загальну картину – арки, ніші та інші. Особливе місце в створенні дизайну займає світлодіодне підсвічування інтер'єру. Правильно розставлені світлові акценти дозволяє повністю перетворити інтер'єр, розширити простір, збільшити стелі, прикрасити.Повна версія статті